Монастирі та кольоровий ліс

Мандруючи Румунією ми запланували відвідати монастир Хорезу, але доля розпорядилась так, що ми попали ще в монастир Лайніч. Власне дорогою на монастир Хорезу ми спершу потрапили в Лайніч. Почну з того, що в Румунії переважає православ’я, понад 86% населення належить до Румунської православної церкви.
Лайніч розташований в міжгір’ї Жіу в південному-заході Румунії між історичними румунськими провінціями Волощина й Трансільванія. Лайніч був зруйнований в період 1740-1760 рр. Але давно вже відновлений та є відкритий для всіх бажаючих. Біля входу на територію монастиря є автопарковка, а це GPS-координати: 45°15’52.08″N 23°23’33.94″E. Також на території працює невеличкий магазин де продають релігійний крам. Є колодязь з холодною водою, так що можна втамувати спрагу.

Дорогою на монастир Хорезу нас чекав ще один приємний сюрприз – це кольоровий ліс. Неможливо передати відчуття радості яким випромінював наш синок в цьому чудо-лісі. Плюс ми мали причину трохи зупинитись і вийти розімяти ноги. Збоку лісочка стоїть борд з описом про проект, а також вказано, що фарба натуральна і не пошкодить дерева. А це GPS-координати:  45°08’36.06″N 23°46’12.61″E.

І нарешті монастир Хорезу, заснований в 1690 році є занесений в список світової спадщини Юнеско. Знаходиться в місті Хорезу історичної області Волощина. Монастир є одним з основних паломницьких центрів Румунії. Монастир спочатку був чоловічий, але з 1872 року є жіночим. Монастир відкритий для відвідувачів цілий рік, бажаючі можуть переночувати в монастирі за символічну плату. Але портібно бронювати кімнату заздалегідь (тел. +40 250 86 00 71). У 2005 році принц Великобританії Чарльз провів три дні в одній із келій монастиря. Перед монастирем є безкоштовна автостоянка, також продають сувеніри і перекус. На території монастиря також є невеликий магазин в якому продають релігійний крам. Відвідуючи такі місця людина відпочиває і тілом і душею. Краса природи і енергетика монастиря піде на користь будь-кому. Якщо ви подорожуєте машиною, вам звичайно потрібні GPS-координати: 45°09’54.70″N 24°00’20.53″E.

Ну що , поїхали?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.