Замок Корвінів

Замок Корвінів знаходиться в південно-західній частині Трансільванії в центрі промислового міста Хунедоара. Цей пам’ятник архітектури, що датується ХIV століттям є представником середньовічного готичного мистецтва в Європі і був побудований на місці старого римського форту. Масивний і величний замок є багатий історією і легендами.

Замок видно з будь-якої частини Хунедоари, розташований на скелі він постає перед нами у всій своїй красі з бастіонами, сімома вежами, підземелями, терасами та мостами. Це блискуче поєднання елементів готики, ренесансу і бароко, немовби замок сам хотів поєднати у собі всі стилі, що з’являлись за віки його існування.

Отже, підїжджаючи до замку Корвінів ми не побачили парковки і залишили авто біля в’їзду до замку так як на воротах висів заборонний знак. Зайшовши за ворота, ми побачили замок Корвінів як на долоні у всій своїй красі! На території є парк, є музей, також продають сувеніри і перекус в магазинчиках, але не забувайте терміналів для безготівкового розрахунку в них немає, навіть на касі при вході у сам замок. Отже, щоб зайти в середину замку нам потрібно пройти просто велетенський дерев’яний міст довжиною близько 50 метрів, що спирається на чотири масивні кам’яні стовпи, міст через річку Млин. Перед мостом стоїть статуя святого Яна Непомуцького покровителя мостів і переходів через водяні перешкоди. Звичайно передати всю красу і силу, яка відчувається коли ви попадаєте в середину замку, словами не можливо!

Існує безліч легенд повязаних з замком, таких як легенда про монаха шпигуна замурованого живцем. Сама відома про колодязь – буцімто його копали в скелі троє турецьких полонених з надією на волю, яку пообіцяв їм Янош Хуньяде. Але коли через 15 років полоненим вдалося знайти дорогоцінну воду на глибині 28 метрів, їх стратила дружина на той час вже покійного Яноша Хуньяде. Перед стратою один із полонених попросив зробити напис, і ніби витесав: вода у вас є – серця немає. Але на сьогодні напис перекладено з турецької і там сказано, що колодязь копав Хасан, викрадений біля церкви в місті Гяурами. Також замок славиться вязницею і катівнею, кажуть навіть сам Влад Цепеш (“Дракула”) сідив в ній протягом 12 років.

Замок корвінів не одноразово входив до списків кращих замків Європи. Також, відвідуючи замок Корвінів, зручно відвідати цитадель Дева, яка знаходиться всього лиш в двадцяти кілометрах.  Якщо ви їдете машиною вам пригодяться GPS-координати: 45° 44′ 57″ N22° 53′ 18″ E.

Ну що, поїхали?

 

Один коментар до “Замок Корвінів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.