Децебал на Дунаї

Дунай  друга за довжиною і площею басейну річка в Європі після Волги. Бере свій початок в Німеччині і, протікаючи по території десяти країн, впадає в Чорне море на території Румунії та України. Дунай єдина річка котра відноситься до нейтральних вод, так що по ньому можуть плавати судна будь-яких держав! Дунай живиться дощовими водами, талими снігами, льодовиками Альп і Карпат, а також підземними водами. Майже завжди на Дунаї дують сильні холодні вітри. Дивлячись на Дунай ти розумієш всю силу та красу природи! Навіть Геродот згадував у своїх роботах річку Дунай – річку Істр.
 
Саме на Дунаї на границі двух держав Сербії та Румунії знаходиться сама велика скульптура в Єропі. Скульптура царю дакійців Децебалу, який добряче потріпав нерви Римській імперії. І не здався живим римському імператору Траяну, заколовши себе мечем.
Здається обличчя Децебала випливає з вод Дунаю. Скульптура висічена в монолітьній скалі і є 43 метри заввишки та 25 метрів завширшки. Нагадує пам’ятник бюстів американських президентів на горі Рашмор в Південній Дакоті.
Протягом десяти років дванадцять скульпторів-альпіністів працювали над скульптурою і в 2004 році завершили. Було використано більше тонни динаміту та більше міліона доларів. Спонсором і ініціатором проекту є Джузеппе Костантіно Драган – румунський історик і бізнесмен. За задумом Децебал символізує впертість, гідність і гордість!
Біля скульптури продають сувеніри, смаколики, також можна поплавати на катері чи човні. Машину можна безкоштовно припаркувати з боку біля моста перед Децебалом. Памятайте за гроші, що портібно мати готівку і бажано в національній валюті. Також не забувайте в таких місцях завжди можна і поторгуватись! Проїзджаючи по березі річки ми побачили багато готелів в околицях, так що туди можна їхати навіть з ночівлею і по справжньому насолодитись красою Дунаю! Якщо ви їдете машиною вам пригодяться  GPS-координати:  44°38’28″N  22°17’28″E.
Ну що, поїхали?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.