Коман або албанські фіорди

Так зване озеро Коман, або як ще називають албанські фіорди, насправді є водосховищем Фіерза. Розташоване в північно-східній частині країни. Виникло в результаті будівництва гідроелектростанції Фіерза (у 1978 році албанською владою). У 2014 році місцевість було оголошено природним парком в окрузі Кукес. Штучно зроблене озеро в долині річки Дрин. Слугує сьогодні як дорога між містечками Коман і Фіорза. Розмір озера  73 км², а глибина сягає 128 м. Щодня між цими містечками курсують пароми. Розклад можна перевірити на сайтах (http://www.alpin.al/?lang=EN, http://www.komanilake.org, http://komanilakeferry.com/en/timetables-and-prices/).

Якщо ви були в Албанії, але не побували на Комані – ви багато втратили. З кожним роком все більше туристів з’їзджаються подивитись на це озеро. І не дарма, адже красу цих місць не можливо передати словами. Тепер можна не тільки просто полюбуватись красою природи з парому. А можна вибрати туристичну екскурсію по озеру з купанням в кришталево чистій воді та обідом. Звичайно це все відбувається колоритно по Албанськи.

По перше, як добратися до Коман? Можна на своєму автомобілі. І, до речі, перед в’їздом до тунелю, який веде на пристань, можна залишити авто. Можна скористатись послугою таксі, яке присилає фірма, у якої ви замовляєте екскурсію (приблизно 10-15 євро з людини в обидві сторони з міста Шкодер). Або просто з центру міста Шкодер організовують трансфер автобусами. Але так як ми знали, що туди веде не дуже хороша дорога, та і добиратися зі Шкодера приблизно дві години в одну сторону, ми скористалися таксі і не пошкодували.

Як я казала, відбувається це все дуже колоритно. Безліч туристів, місцевих людей, які перевозять різні товари та худобу. Пароми, на яких перевозять автомобілі та автобуси, продавці, які продають квиточки находу, і це все відбувається в шумі та гамі. Нам пощастило, попався паром перероблений зі старого автобуса. Звичайно перше навіть трохи лячно було на ньому плисти.

Отже, цей паром перше доправив нас на один із берегів озера де нас зустрів гід-капітан. Ми змогли скористатись вбиральнею та втамувати спрагу. Далі ми обрали покататись на човні. Наш капітан зупинився в одному з каньонів і ми змогли покупатись. Навіть при температурі повітря +33 градуси вода була просто крижана, але нам це не стало на заваді. Далі ми поплили до райської місцини під назвою парк Бліні (http://parkblini.com). Можливо колись ми туди повернемось і залишимось на декілька днів.

До речі, в місцевих людей також можна пожити при бажанні (10 євро з людини за ніч). Але це виглядає ніби в нас десь у селі в старій глиняній хаті. Також в тих місцях десь є печера розміром  як стадіон, спелеологи досі її досліджують. Коли ми повернулись з катання на човні, нас чекав смачний обід. Такий собі справжній албанський еко обід. Після ми просто насолоджувалися краєвидами, чекаючи коли нас забере паром. Наш капітан доправив нас до парому на моторному човні. І ми на ходу на нього пересідали. Як я і казала, все було дуже колоритно та незвичайно. Але я з приємними спогадами завжди буду згадувати нашу пригоду. Не забувайте про гроші, готівку і краще в леках. Якщо ви подорожуєте машиною, вам звичайно потрібні GPS-координати: 42°06’31.6″N 19°49’34.2″E.

Ну що, поїхали?

5 коментарі до “Коман або албанські фіорди

 1. Неймовірно круто! А в скільки обійшлася екскурсія окрім таксі зі Шкодер і де можна ознайомитися з програмою
  екскурсії?
  Чи можжливо просити капітана причалити до якогось мальовничого берегу на годинку для фото, чи у них все по програмі, без відхилень від часу і маршруту?

  1. Ми замовляли екскурсію тут:
   https://komanilakeferry.com/en/tours/one-day-tour-in-komani-lake-for-only-26-euro-all-incluzive/ .
   Взагалі у них не має чіткої програми, тому що коли нас спочатку висадили на берег цей гід – капітан питав нас чим ми хочемо займатись. Варіан був плавати на човні і це ми йому казали куди хочемо, або можна було плавати на каяках! Але коли замовляєте краще до них дзвонити на пряму і домовлятись по телефону, нам у готелі дали подзвонити безкоштовно!

 2. Дякую, Леся…26 євро за тур – впринципі непогано!!
  сподіваюсь мені вдасться реалізувати подорож)

 3. Добрий день, хочу дізнатися про цей тур по озеру Коман докладніше. О котрій бути біля берега, щоб сісти на паром? Скільки триває екскурсія? Скільки коштує? Коли повернення в Шкодер?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.