Албанія-Shqipëria

Албанія гірська країна, яка знаходиться на заході Балканського півострова. Межує із Грецією, Македонією, Чорногорією та Сербією (але власне тепер ця частина – Косово). Омивається двома морями: Іонічним та Адріатичним. Протока Отранто, завширшки 75 км, відділяє Албанію від Італії.

Останніми роками Албанія набуває дедалі більшої популярності серед туристів з усього світу. Адже ціни на відпочинок в ній є нижчі ніж у сусідніх Греції та Чорногорії. Але так як інформаціі про цю країну не дуже багато, більшість людей в першу чергу задаються питанням чи безпечно відпочивати в Албанії? Сміливо можу сказати, що відпочивати там безпечно. Але, як і у будь-якій іншій країні, завжди потрібно бути уважними і обережними. За два місяці нашого перебування в цій країні ми не мали жодних проблем. У всіх містах, в яких ми побували, люди були доброзичливі і завжди відкликались нам на допомогу. А дітей албанці взагалі дуже люблять і при кожній можливості це виказують.

В Албанію ми в’їжджали через Косово. Що потрібно врахувати вибираючи такий шлях, що в саме Косово потрібно в’їжджати з Македонії. І ні в якому разі з Сербії. При в’їзді в Косово вам потрібно купити страхівку на автомобіль, так як зелена карта там не діє . Вартість страхівки 15 євро. Звичайно можна в’їжджати в Албанію і з інших сусідніх країн, все залежить на яке саме узбережжя вам потрібно, і що ви хочете там подивитись. В самій Албаніі діє зелена карта. Також можна полетіти літаком, аеропорт є в столиці – Тірані.

Албанія є мусульманська держава, але християнство є другою за величиною релігією в країні (прилизно 17% населення). Також частина людей є атеїстами. З 1967 по 1990 роки будь-яка релігія заборонялась, адже в країні панував комуністичний режим. Тому на вулицях ви можете побачити жінок одягнених як у хіджаби, так і у короткі спідниці. І ще по всюди ви будете бачити бетонні дзоти або бункери.

Офіційна мова – албанська. Від себе можу додати, що мова не легка. “Дякую” албанською звучить прблизно як “фаліміндеріт”. Багато людей розмовляють італійською мовою. Мало хто розмовляє англійською, але на узбережжях ситуація краща. Грошова одиниця лек, але в магазинах приймають євро та долари і дають здачу  леками. Платіжними картками не завжди можна розрахуватись, і не всюди є банкомати. Слід зазначити, що албанці не дуже дотримуються правил дорожнього руху. Тому потрібно бути уважними на дорозі.

Албанія гірська країна (70% території гори), але гірськолижних курортів там майже немає. Хоча в зимку в горах лежить сніг, а температура сягає до -20 градусів (гірськолижні курорти Morave та Dardhe). Але для любителів піших походів і кемпінгів є більший вибір. Найкращим гірським регіоном вважається парк Долина Вальбони. Також на кордоні Албанії, Чорногорії та Сербії (Косово) розташований гірський масив Проклетіє, так звані Північно-Албанські Альпи. Це частина Динарських Альп.

Літо в Албанії сухе та жарке, а море тепле. Ми проїхали все узбережжя від кордону з Чорногорією до кордону з Грецією. Як розрізнити на якому саме морі Абанії ви є: Адріатичному чи Іонічному? Дуже просто, якщо ви на піщаному пляжі це Адріатика, а якщо почалися скелі і галька це вже Іонічне море. А точніше Адріатичне море від Чорногорії і приблизно до Вльори (Vlora). Іонічне від Вльори і до грецького кордону. Пляжі Іонічного моря популярніші серед туристів. Вода там просто кришталево чиста, а інфраструктура більш розвинена. На пляжах Адріатики ростуть соснові дерева. Море тут мілке і це дуже зручно, якщо ви з дітьми, які не вміють плавати. Але за рахунок піску море здається не таке чисте як Іонічне. Є як платні так і дикі пляжі, але переважно загальні, на яких потрібно платити лише якщо ви берете лежак. Для того щоб порибалити не потрібно купувати ліцензію. Часом увечері можна побачити рибалок, які тянуть рибальську  сітку.

На рахунок їжі можу сказати, що кухня досить європейська. Звичайно в гірських частинах країни традеційно смачна баранина та вино. Любителів морепродуктів мушу розчарувати, рибні продукти є, але вибір слабенький. По береговій лінії ходять люди і пропонують різні товари, наїдки і тому подібне. Хоча у цілому в магазинах досить різноманітний вибір товарів та продуктів.

Що мене найбільше здивувало в Албанії це велика кількість автозаправок та автомийок. Якщо ви бачите напис Lavash або схоже, то це не їжа це автомийка. І так, дійсно, часом дуже брудно. Але не зважаючи на це природа красива, а річки з озерами прозорі. Так само пляжі є чистенькі, а є просто як сміттєзвалище. Але там де є туристи на пляжах всюди чисто. Подорожувати цією колоритною країною мені дуже сподобалось.

Продовження буде)

Ну що, поїхали?

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.